Sweet Melody Hongdae Private Apt

Sweet Melody Hongdae Private Apt Seoul har ett centralt läge i Seoul, cirka 5 minuter till fots från Travel Depot. I lägenheten, som ligger alldeles runt hörnet från Gyeongui-linjens skogspark, kan du koppla av på en terrass.

Detta boende erbjuder en tvättmaskin för ökad komfort.

Sweet Melody Hongdae Private Apt har ett minikök med alla nödvändiga köksredskap för matlagning.

Populära attraktioner i området inkluderar Bokchon Hanok, ungefär 6 km bort. Gästerna bor inom 10 minuters promenad från Grds och ungefär 3 km bort från tågstationen Seoul. Ungefär 15 minuters bilresa från Sweet Melody Hongdae Private Apt hittar du Gyeongbokgungs palats. Tunnelbanestationen Hongik Univ ligger nära lägenheten.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Sweet Melody Hongdae Private Apt Seoul
Hongik Univ Station Greenery Terrace House
Mobilpris

Hongik Univ Station Greenery Terrace House

8.8
Fantastiskt 69 recensioner
64 m från boendet
USD 68 USD 61
per natt
Wood House Hongik Univ 6 Double Beds
Mobilpris

Wood House Hongik Univ 6 Double Beds

7.2
Bra 23 recensioner
101 m från boendet
USD 91 USD 82
per natt
홍대입구역 3번출구 3분거리, 짐보관 무료, 합법숙소
Mobilpris

홍대입구역 3번출구 3분거리, 짐보관 무료, 합법숙소

146 m från boendet
USD 92 USD 83
per natt

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • VIP-incheckning/-utcheckning
    • 24-timmars säkerhet

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Torktumlare
    • Köksgeråd

    Fritid

    • Solterass

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Minibar
    • Terrass
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Rökdetektorer
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 04:00 till 23:00
    Utcheckning: från 06:00 till 11:00
    Licensnummer제2021-000059호
    Vanliga frågor
    • ❓
      Ligger Sweet Melody Hongdae Private Apt nära tågstationen?
      Seoul tågstation ligger inom 3 km från Sweet Melody Hongdae Private Apt.

    Läge

    Map

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Sweet Melody Hongdae Private Apt Seoul

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng